Košt pálenek 2017

Jako roku loňského, stejně tak i roku tohoto, v předposlední den jeho, sešli se v útulně vytopené klubovně letiště letovického vyznavači vší vzduchoplavby dostupné, aby zde ochutnali pálenky ovocné, kotlem destilačním s láskou, něhou a citem zušlechtěné. Příležitost tuto nedali sobě ujíti aviatici klubů letovického a kotvrdovického, stejně jako piloti ze spřátelených letišť brněnského, bořitovského či chornického  nebo modeláři raket kosmických a jiní letečtí spřízněnci. Už od ranních hodin probíhaly na letišti našem pilné přípravy tohoto už vyhlášeného tradičního setkání, spočívající v přípravě kotlíku plného vonící polévky vepřové s lahodnými kolínky vařenými.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od druhé hodiny odpolední pak ředitel klání o nejlepší pálenku Jirka Néčo od soutěživších účastníků vybíral  půllitrové vzorky slivovic, meruňkovic a kalvádosů, aby je do zelených lahví přelil (tímto děkujeme jejich nejmenovanému dodavateli) a k anonymnímu klání připravil. Od hodiny šestnácté až do hodiny téměř dvacáté během bohaté debaty plné zážitků uplynulé letecké sezóny degustéři na 26 vzorků destilátů ochutnali, jimž jako ve škole známky od jedné do pěti přidělovali. Ten, kdo  v součtu nejnižšího počtu bodů dosáhl, stal se v soutěži vítězem, pro nějž připravena byla cena nejkrásnější – latrína rukou řezbářovou vkusně vyvedená, v níž lahev neméně lahodného likéru trůnila. Pisateli není přesně známo, jak povedlo se, že stejně jako v letech předchozích odvezl si se soutěže cenu nejvyšší zástupce aviatiků kotvrdovických, tentokráte sám doktor Moravec. Jeho pálenka  takového úspěchu dospěla, že na autora článku tohoto ani kapka nezbyla. Inu sláva vítězi, čest zúčastněným! Usměvavý vítěz nakonec všechny přítomné pijany s nadšením pozval na další tradiční klání – o nejlepšího utopence na letišti kotvrdovickém.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Už v této chvíli se na ohlášený gurmánský zážitek připravujeme a na to se těšíme, že první cenu pro letiště Letovice získáme!

Fotky z akce :

http://rogalista1.rajce.idnes.cz/Soutez_o_nejlepsi_Slivovici_-_Letovice_2017/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *