Starší moudro mého kamaráda k životu letecko-rodinnému.

ŽENY, RODINA  A LÉTÁNÍ, ANEB POUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE.

Vážení přátelé, dlouho jsem váhal, ale když vidím oči některých mých mladších kolegů je mi smutno. Ty oči jsou potaženy blankou nevědomosti a idealizováním si věcí kolem sebe. Zvláště pak faktů týkajících se jejich současného či budoucího manželského života. Pokud to bude číst žena či silně zamilovaný jedinec bude si myslet, že mám něco proti ženám. Kdo mne zná ví, že opak je pravdou. Ženy miluji ve všech podobách a věku. Jsou kořením našeho života, mají v našem životě nezastupitelné místo a je nutno je milovat pro jejich krásu, city a absolutní  nedostatek logického myšlení.  Nakonec i fyzicky jsou do pozdního věku (našeho) nezastupitelné. Jsou hebké a milé na omak, na rozdíl od kamarádů, zpravidla nesmrdí, lze je objímat a tak….. Neexistují nepěkné ženy, na každé, když ji poznáte blíže, se najde něco pěkného, milého, třeba jen charakterová vlastnost, posunek, nebo třeba i vztah k radovánkám, který by jste zrovna tady nečekali. Zkrátka všechny jsou krásné. Kdo s těmito větami nesouhlasí je buk a pro menšiny nepíšu!

 

Přesto však přátelé, ačkoliv jsme piloti, zůstaňme nohama vždy na zemi!

Už jsem mnohým z Vás poradil ve věcech létání, tak mi prosím Vás věřte a pokud jste v některé níže popsané fázi života, zkontrolujte si, jestli nekecám. Nebudu se zde zabývat extrémy, ale pouze normálními zcela průměrnými piloty, kteří se normálně zamilují, starají se o rodinu a chtějí létat. Jestli je někdo v 35 letech bez partnerky a dětí, žije na letišti, nebo je 3x  rozvedený, to opravdu neřeším. To považuji opravdu za extrém, tam zkušenosti nemám a mé rady tam neplatí.

Zrovna tak prosím naše kamarádky, pilotky a vůbec fanynky létání, nečtěte dále. Následující řádky nejsou určeny pro Vás a nejsou o Vás. Vy jste něco tak výjimečného a tak zřídka se vyskytujícího, že mám dojem, že jste se měli narodit jako chlapi. Tím krásným tělem, vůní a ladnými pohyby, nás jenom uvádíte v šílenství a my si v tom neumíme udělat jasno. Existuje to, nebo se mi ta ženská jenom zdá, kde kurňa byla, když jsem se ženil? Bohužel je Vás opravdu jen stopové množství a těch šťastných kamarádů je tudíž mizivé procento. O to víc je škoda, pokud se tento potenciál, tento boží dar, zmarní, a pro cestu životem si zvolíte třeba cyklistu, nebo fotbalistu, tomu říkám věčná škoda.

Přátelé, zkušenosti, které Vám zadarmo následně naservíruji, nevycházejí jen ze mne, jsou kompilátem pozorování okolí a zkušeností pilotů mého věku a starších. Málo kdo z nich se však za tyto slova postaví, tedy v přítomnosti své ženy. Dostal mne jednou jeden můj přítel, taky šťastný pilot.  Když jsem před lety, hrubou osnovu níže uvedených pravd, zvěstoval našemu mladému příteli v podvečer jeho sňatku, ten zaslzel a s pohledem raněné laně se podíval na taky šťastného kamaráda, se slovy na rtech: „Roman kecá že?“  Pouze pár vteřin potřeboval můj přítel, aby odpověděl: „Roman to vidí dost optimisticky“.

Neberte prosím tedy pánové tento článek pouze jako levnou zábavu, toto jsou zkušenosti mnoha pilotů před Vámi, které jsem pouze shrnul, učesal a zveřejnil. Protože kdo by Vám měl poradit když ne více než 30 let šťastně ženatý pilot, kterého opravdu, ale opravdu, jen párkrát v životě napadlo slovo rozvod?  A to prosím bez ironie.

Štěstí,  to totiž není dar, který dostanete, jen tak, zadarmo. Štěstí je vybojovaný a naučený životní postoj. To je objektivně poznaná pravda a schopnost člověka s tou pravdou žít. Proto jsem šťastný, tedy pokud to okolnosti dovolí, a rozvedený jsem ještě nebyl a doufám už nebudu. Chcete-li být tedy celý život šťastni jako já, musíte se oprostit od všech frází a klišé, podívat se pravdě do očí a ten pohled vydržet. Následně je třeba každou etapu života vzít tak, jak přijde, vybrat z ní hrozinky jako z nedělní bábovky a opravdu si pochutnat. Ten zbytek je potřeba prostě bez přemýšlení polknout.

FÁZE I -VÁŽNÉ SEZNÁMENÍ

Tato fáze probíhá přibližně ve věku pilota 15-30 let. Mluvím o vážném seznámení, kdy už spolu „chodíte“. To znamená, že jste si nevyměnili jen tělní tekutiny ve všech podobách, ale že jste spolu rádi i jinde než v posteli. To znamená, že už s odpuštěním nešukáte, kde se zastavíte, ale dokážete se spolu bavit i o literatuře a případných plánech do života.

Vše začíná počáteční zamilovaností. Pánové je vědecky dokázáno, že se jedná o čistou chemii a hormony. Navíc je prokázáno, že uvedené období trvá jen, a to u mentálně velice slabých jedinců, MAXIMÁLNĚ dva roky! Láska je chorobný výmysl dementních básníků, kteří jsou mimochodem často i teplí. Je to nemoc, něco jako spalničky, v mladém věku nevadí, v pokročilém věku je to nebezpečné. Ale to není z mé strany cynismus, je to krásné období Vašeho života. Troufám si tvrdit, že spolu s narozením a výchovou dětí, jedno z nejkrásnějších vůbec. Ovšem nenalhávejte si,  že kdyby jste tu svou jedinou nepotkal, že nevíte, jak by jste svůj život prožil. Úplně normálně, možná už příští týden by Vás ulovila jiná.

PARTNERKA:

Zde je nutno si uvědomit opět vůli přírody. Příroda ji (nakonec i nám) velí: je třeba se rozmnožovat, tak pro to něco dělej! Zde dochází k prvnímu zcela chybnému názoru, tedy u nás mužů, kteří si myslí, že mají nějaký významnější vliv na výběr partnerky. Věřte že tento, je asi takový, jako Váš vliv na pohyb tlakové níže nad Azorami. Zásadně si vybírá žena, která Vám dá signál, že tady by to šlo a vsugeruje pánovi tvorstva, že je absolutní jednička. Jak si vybírá není záhadou, to je dnes již vědecky zjištěno. Opravdu ji Vaše případná jizva v obličeji, bříško, nebo silné kulhání nevadí. Jediným kriteriem pro ni je, zda jste schopen zplodit, uživit a vychovat její potomstvo. A tomu to kriteriu podřizuje absolutně vše. Záhadou je, jak to pozná pokud se zrovna neprezentujete autem svého tatínka, nebo jeho peněženkou. Asi podvědomě, a taky se občas dost sekne. Ovšem svou chybu se snaží zpravidla rychle napravit. Nejsou neznámé případy, že když zjistila, že auto a peněženka jejího hrdiny jsou jeho fotra, tak přesedlala ke skutečnému majiteli. Nakonec  80% žádostí o rozvod je podáván ženami, dost často poté, co odloudila, z jejího pohledu úspěšnějšího samce, někdy i své nejlepší kamarádce. Ale pozor, nepodezírejme ženy, že jsou zjištné! Ony si opravdu myslí, že nás milují a že bez nás nejsou schopny žít. Prostě příroda to tak zařídila, je to přírodní výběr, základní nástroj evoluce. Neřešte to.

VZTAH ŽENY K LÉTÁNÍ V TOMTO OBDOBÍ:

Věřte, že v tomto období, „ženy na lovu“, se jí líbí vše co děláte i kdyby jste jedl nemluvňata. V přírodě, například u některých primátů, dokonce nový samec často zabíjí potomstvo předchůdce a samička taky nezahořkne. V tomto čase tedy s Vámi bude ráda chodit na letiště, zajímat se o letadla a létání vůbec. Ty odvážnější si i do letadla, či na padák k Vám, nebo ke  kolegovi sednou. Po přistání jsou sice barvy zelené, ale tvrdí Vám, jaké to bylo překrásné a že se Vám nediví, že to tak milujete.

Zde pozor, to je postoj, v přírodě mimikry, maskování pro lov nebo obranu. Kolik znáte ženských, které chodí na letiště i bez Vás? Kolik jste jich viděli, postavit si modýlek, chodit po letišti, zajímat se o techniku a očima či slovem žadonit o svezení? Prostě bude v tomto období „na lovu“, dělat vše co vám bude na očích a v kalhotách vidět, a to prosím absolutně a ve všech směrech.

Ale klid to přejde.

PILOT V TOMTO OBDOBÍ:

Prosím Vás nebraňte se, pokud se pro Vás rozhodla, je to stejně zbytečné a míň to bolí. Je to jako by jste jel na dětském pekáči černou sjezdovku. Jenom sem tam lehce korigujte směr, aby jste nevletěl do lesa. Uvedu zde pár rad, které mi kdysi dal můj otec. Dnes ve věku mých nedožitých 54 let musím říci že měl ABSOLUTNÍ pravdu.

Zde tedy jsou:

1)nelez do postele s nikým, koho si nemůžeš v případě průseru vzít.

Prosím Vás, dejte si na to pozor, jestli něco nesnáším, tak nezodpovědnost ve všech podobách. Uvědomte si že dítě vychovávané v neúplné rodině je vždy poznamenané a deformované, takže i pilot je lepší než nic. Názor mého otce, s kterým se plně ztotožňuji je, že  když už jsi ho zplodil, tak si ho vychovej, i s tou jeho matkou. Pokud nechlastá, nebo nezanáší, tak si na sebe zvyknete. To dítě za to opravdu nemůže.

2)Jak vypadá není až tak důležité.

Ještě tiše dodával, výplatu musíš dát každé, zadek se vyžduchá, kozy se vytahají a na hubu si vždycky nakreslí nějaký obličej. Je to hrubé a navíc, jemu se to kecalo, má matka byla krasavice, nakonec mnoho jejích genů mám i já. Pravdou však je fakt, že tvary a barvy Vaší partnerky se budou měnit v dalších obdobích tak rychle, že změny někdy nestačíte sledovat. Jediné co je pravdivé, je to, co se ráno probouzí vedle Vás. Buďme však spravedliví, taky nebudete věčně samý sval a pružnost sama.

3)Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Zde snad není co dodat, to je třeba si jen uvědomit a mít to neustále na paměti.

4)Podívej se na její mámu, tak jednou bude vypadat.

Absolutní pravda, nepodceňujte ji, platí to jak o fyziologii, tak i o povaze. Jestli má maminka 120kg, bude mít Vaše láska jednou 145kg.   Jestli buzeruje před Vámi, vašeho potencionálního tchána, protože si zase koupil nové známky do té jeho podělané sbírky, zaklekněte do bloků, nečekejte na startovní výstřel a utíkejte. Buzeruje totiž každá, ale ty normální pěkně doma, a ne na veřejnosti. Takže nečekejte, že bude odvázaná, až jednou přijdete s tím, že potřebujete nový padák. Pokud si však Vaše budoucí tchýně jen povzdechne, že ten starý blázen má zase nové známky, jděte do toho, ničeho více už nemůžete v životě dosáhnout, to je horní hranice! Nečekejte že potkáte pilotku, to by jste se načekal.

5)Nedívej se při výběru moc nahoru.

To je logické, je li Váš příjem takový, že jste sotva schopni utáhnout lítání, a máte rád dovolené pod stanem u lesa, nemůže si Vás trvale vážit žena, která je zvyklá z domu na žhavé písky Karibiku. Je to kruté a cynické, ale tak to holt je. Pokud nemůžete fascinovat množstvím ulovené zvěře, nebo velikostí Vaši prkenice, tak to, že umíte spirálu až na zem, ji opravdu, ale opravdu nezajímá. Takže pokud si šáhnete moc vysoko, tak to budete muset holt přidat v úsilí, a pak už možná na létání nezbude čas. Nezapomeňte, že nežijete ve vzduchoprázdnu, časem taková žena začne ztrácet na prestiži ve svém okolí. Pokud většina jejich kamarádek byla přes víkend v Paříži, tak tím, že byla s Vámi na Červeném Potoku, asi neoslní (i když se tam asi bavila víc). Že se Vám to nelíbí? No to máte smůlu, v životě to tak je.

Tak to byly dle mého hlavní zásady a dnes s odstupem času musím říct: měl jsem geniálního otce. Ostatní moudra mohu doplnit v soukromých kurzech.

Pro pilota v tomto období je důležité, aby pokud možno nesnižoval příliš četnost návštěv letiště a kamarádů. Jejich poznámky mu sice nebudou moc příjemné, ale je nutno si uvědomit, že je to zpětná vazba s normálním světem, kterou každý nemá. Pilotova zamilovanost se sice nezmenší, s přírodou totiž uměli bojovat jen komunisti, ale podívá se na to občas i z druhé strany-střízlivěji. Třeba mu to zachrání život. Založení rodiny se normální člověk nevyhne, berte to prostě jako fakt přírody a hotovo. Důležité je zblbnout jen na nezbytně nutnou dobu, neopustit létání, neprodat padák či letadlo. Ještě ho možná budete potřebovat. Nakonec, o to jediné asi u rozvodu nepřijdete.

FÁZE II. ZALOŽENÍ RODINY A VÝCHOVA   DÍTĚTE.

Dle mého, nejkrásnější období života. Dva mladí lidé jdou za svým cílem ruku v ruce. A vštěpují zásady svého života do beztvarého života dítěte. Úloha rodičů je ve většině dána, funkce rozděleny a všechno šlape. Navíc se nacházíte v období, kdy i větší nesrovnalosti lze vyřešit v posteli. Nakonec se o to snaží oba, protože třetí den je už bolí hlava.

VZTAH ŽENY K LÉTÁNÍ V TOMTO OBDOBÍ:

Žena v tomto období provádí nenápadný, nicméně trvalý nátlak na pilota, aby si našel jiný, „bezpečnější, levnější, časově méně náročnější atd.“ sport. Pokud argumentuje slovy: co bude s našimi dětmi, když se Ti něco stane, lze to ještě brát jako poctivý argument, nevnáší do toho lež. Sere sice na Vás, jediný její cíl jsou děti a kdo se o ty děti postará, když tu nebudeš, ale je to poctivé. I já jsem ze stejných důvodů měl dvě zaměstnání a určité období svého života nelétal. Ovšem byla jiná doba, nebyly pojistky.

Jestliže však zmíněná argumentuje slovy „ co si JÁ počnu“ když se Ti něco stane, tak LŽE. Pokud se zrakvíte, tak si buďte jisti, že pokud nevypadá jako baba Jaga, tak je do roka vdaná a pokud vypadá jako baba Jaga, tak má do roka alespoň někoho, kdo se stará o údržbu. Prosím Vás neberte to opět jako můj negativizmus, naopak. Je to opět jen a jen příroda. Je jí něco kolem třicítky, to si myslíte, že do konce života bude truchlit s vibrátorem?

PILOT V TOMTO OBDOBÍ:

Pilot v tomto období pochopitelně nemá ten roční nálet jako za mlada. Je třeba postavit rodinný krb, zasadit strom, případně zplodit ještě syna, pokud se to v prvém pokusu nějak geneticky zvrtlo.

Opět velice krásné období života, takové budovatelské. Zde, pokud pilot nepoleví a je na letišti víc než doma, je asi nějaký divný. Nemám ty lidi rád, neplní si své povinnosti.  Povinnosti pilota v tomto období je v prvé řadě si zařídit vysokou pojistku. Přece jen nehrajeme gorodky a v případě, že něco nevyjde, je potřeba, aby jím zplození potomci měli šanci. Bylo by ideální, zisk pojistky určit adresně dětem a za jakých podmínek. To aby pojistku případně mamka neprošustrovala s Vaším nástupcem. Jakmile toto uděláte, můžete se dále, bez pocitu provinění věnovat létání.

Ovšem jedno je VELICE DŮLEŽITÉ, nesmíte být líný a musíte neustále s sebou tahat potomstvo okamžitě, jakmile začne chodit, chápat základní pokyny a zažívací roura se začne měnit v malého člověka. Jednak mu vštěpíte základní a jediné správné hodnoty života, a jednak je vymaníte z negativního vlivu Vaší ženy. Může totiž ve Vaší nepřítomnosti sklouznout do pozic „Tatínek je idiot, chce se zabít a kašle na nás“. Je Vaší povinností vytrhnout tu malou duši z televizní průměrnosti a sobotní kultury Teska !

Věřte že nikomu z kamarádů, tedy těch normálních to nebude vadit. Každý je rád strýčkem, pohraje si, pohlídá a odpovědnost nemá. Na argument, své ženy, že dítě tam nemá komfort nedejte. Budete se divit co  ten malý človíček vydrží. No a že se večer nemyl? Se umyje zítra. Je vědecky dokázáno že špína geometricky zvyšuje imunitu Vašeho dítěte, překvapivá odolnost dětí našich tmavších bratří je toho důkazem. V pozdějším věku si už nebude pamatovat sterilní prostředí Vaší domácnosti a jak se válel v Karibiku. Věřte však, že do konce života nezapomene jak mu spadli třešně do septiku, nebo jak s tátou lovili na letišti myši luky, které táta vyrobil. První opravdová zbraň, mrtvá myš na vrcholu šípu a první lovecké vítězství, se vryje do dětské duše hlouběji než zmrzlina na břehu moře.

Já v tomto období pro své děti přestal lítat a za své poslední rogalo jsem koupil klukovi kolo. Dodnes nevím jestli jsem udělal dobře. Rozhodně však toho nelituji, tak jako já, si dnes v přepracované době užije dětí málokdo. Ale těžko hodnotit, byla jiná doba, pojistky nebyly. Dnes bych asi nepřestal, ale řídil se pokyny v předešlém textu.

POVINNOSTI PILOTA V TOMTO OBDOBÍ-VÝCHOVA POTENCIONÁLNÍHO PILOTA

Zde bych rád vložil několik rad, které sice tak zdánlivě s létáním nesouvisí, ale jen zdánlivě. Jsou dle mého důležité proto, aby nám v době tzv. telecích let našich dětí neodebíraly čas na létání potřeby, jako třeba řešit „důležité“ problémy dospívání našich dětí.

1)Kašlete na příručky zfeminizovaných doktorek a sežeňte si příručku pro výcvik psa. Cíle výcviku a výchovy jsou totiž stejné. Vštěpit jedinci základní disciplinu a poslušnost, která v případě člověka, zajistí v pokračovacím výcviku jeho soustředění na zadané úkoly.

Pes má inteligenci tříletého dítěte. Jde o to, aby jste do cvičeného jedince vložili základní instinkt, že vy jste vůdce smečky, tzv. „SUPERALFA“.  Vysvětlení: na „alfa“ vůdce smečky, si psi ve smečce ještě občas troufnou, aby zkusili, jestli je ještě vůdce ve formě. Zaútočit na „superalfu“ nikoho ze smečky ani nenapadne!  S dětmi se nediskutuje dětem se přikazuje. Diskutovat s nimi třeba nechte maminku, Vy dbejte na striktní plnění Vašich přáni. Ušetříte si spoustu času.

Nevím čím to bylo, ale když já chodil na devítku, tak jsem tam žádné „hyperaktivní“ dítě jako spolužáka neměl, taky žádný „dyslektik“ tam nebyl. Byly děcka chytré, hloupé, hodné a sígři. Jiné neznám. Když dnes vidím v Tesku ležet na zemi fagana kopat nožičkami a nad ním maminku nešťastnou z „hyperaktivního“ dítěte, tak mám chuť mu šlápnout na krk a říct: Promiňte, omlouvám se, ale nakonec takového hajzla si uděláte kdykoliv znovu, protože do přísné výchovy jste nedali absolutně nic. Kolem 12 roku dítěte můžete popouštět otěže, už je totiž vychováno.

2)Co nevychováš do 10-12 let už nevychováš nikdy. Toto je prosím vědecky dokázáno. Mám to sice z knížek, ale opravdu platí ono pověstné, ohýbej proutek dokud je mladý, naši předkové holt nebyli blbci. Taky neřešili „složitý vztah otce a syna a traumata ve věku dospívání mladého člověka“. Nakonec termín „puberta“ jako omluvu pro selhání výchovy taky neznali.

3)Vychovávaný jedinec se nemlátí, a už vůbec ne hlava nehlava, nebo vodítkem, můžete v afektu ublížit. Ovšem někdy je demonstrace síly nutná, silní jedinci, zvláště samci, na nic jiného než je síla, nereagují! To je prostě příroda.  Pokud je tedy provinění na výprask, neváhejte ani chvíli. Já kluka spráskal jen párkrát a na holku stačilo zařvat. Navíc, když už k tomu došlo, měl jsem metodu odkoukanou od rodičů. Trestaný si musí lehnout přes židli se slovy: dostaneš 1-5 ran (nikdy víc) a spočítáš si je nahlas sám. Exekuce sice trvá déle, ale Vy vychladnete a neublížíte v afektu. Navíc, potomek se naučí přijmout trest a bolest. Použijte zásadně měkký, co nejširší pásek, neublížíte, jde především o psychologický moment trestu, přiměřená bolest je jen druhořadá aby si nemyslel, že je to čurina.

4)Sport, sport a znovu sport. Sportovní náčiní byl jediný předmět, který děti dostali bez zvláštních zásluh. Mé děti neměli nakázán, žádný konkrétní sport. Ze začátku dělali to co rodiče, ale od určitého věku měli povinnost dvakrát týdně chodit někam na trénink. Kam, jsem neurčoval, ale pokud však byla přestávka delší než měsíc, určil jsem. (jednou se to stalo). Jednak jsem býval aktivním sportovcem, ale hlavním důvodem byl můj obrovský strach z drog. Četl jsem však, že opiáty vyplavované mozkem po sportovním výkonu, jsou několikanásobně účinnější a návykovější, než opiáty umělé!

Výsledek je jasný. I když se váš oplégr v patnácti zmaže, že poblije celý barák od sklepa až    po střešní okýnko a v sedmnácti se zhulí, že nepozná matku, je daleko menší pravděpodobnost, že se toho chytí. Nic mu to neřekne, droga sportovního výkonu bude silnější.

5)Chválit, chválit a chválit. Pochvala u člověka, nebo pamlsek u psa působí naprosto stejně, odměněný se může přetrhnout, aby tento moment zopakoval.

6)Kontrolovat, kontrolovat a kontrolovat. Alespoň ze začátku. Dítě (nakonec každý) bude mít dobrý pocit, že je středem pozornosti, není páté kolo u vozu a navíc bude tušit, že se všechno dozvíte. Kontrola neznamená, že mu neustále stojíte za zadkem, ale večer vhodně upuštěná poznámka, že „teda ten gól co dal, byl paráda“, jedince ve výcviku znejistí. Neví co všechno víte a to že se nezmiňujete o jeho některých hříšcích bude přičítat vaší dobrotě. Že nemůžete být všude, zjistí později. Ale to už budou základní instinkty vštěpeny.

7)Do 15 roku zakažte, snad mimo pohádek, televizi. Je opět vědecky dokázáno, že tato neaktivní  „zábava“ silně omezuje vývin mozku, fantazii a kreativnost dítěte. Kniha, nebo modelářský kroužek apod., kde musí malý člověk „dodat“ něco ze sebe naopak tyto atributy silně rozvíjí. Zde je nutno odolat tlaku okolí, kde „je to normální“, a vlastní lenosti. Mějte odvahu být „nenormální“, rozhodně je jednodušší odložit děti k televizi, než si s nimi večer číst, nebo lepit modýlky. Ale zvažte, opravdu se to vyplatí. Minimálně budete mít děti, které umí číst a krásné vzpomínky.

8)To co teď pronesu asi moderní vychovatele nepotěší. Taky to nemám z moderních knížek. Vyslechnout názor dítěte, ano to musíte. Můžete, pokud máte čas, mu vysvětlit kde je slabina jeho řešení, ale to je tak všechno co musíte. Diskutovat a rozhodovat můžete jen se sobě rovným, to jest s člověkem, který převzal hmotnou zodpovědnost za svůj život. Táta na mé, někdy agresivní a dle mého, „geniální“ názory říkal: až budeš mít rodinu, tak si to tak udělej, rád se přijdu podívat, ale tady to bude takhle……Pravda je, že až jsem tu odpovědnost přijal, tak jsem inovoval jen pár, zcela nepodstatných detailů.

9)Lásku, city, a hysterii, podobně jako slzy, nechte mamince, to není Vaše parketa. Každý tvor na světě lásku instinktivně pozná, tedy pokud ji máte. Můj pes mne miluje a děti mne mají rádi.

Výše uvedené body jsou pouze mé zkušenosti bez konzultace s přáteli. Zda budete některé body akceptovat to už je na Vás, netvrdím, že nejsou i jiné cesty, ale tahle je vyzkoušená. Dnes kdy mají mé „děti“ přes třicet, jsem na ně v každém ohledu hrdý. Jsou samostatní, zodpovědní, sportují, a chlastají jen mírně. Ale byla to makačka.

Zdánlivě výše uvedené body nemají s létáním nic společného, ale opak je pravdou. Povinnosti otce jsou před povinnostmi pilota. Žena není schopna z titulu své „citové“ podstaty, cílevědomé výchovy k disciplině a pořádku. Směji se když čtu jak ONA vychová syna SAMA. Pokud není ten syn retardovaný, tak nemá šanci. Pokud se ji to podaří, tak z něj retardovaného, nebo buka nejspíš udělá.

Pokud tedy chcete v klidu létat, tak především Vy, si musíte zajistit klid na palubě, protože až Váš zfetovaný následník udělá průser za desítky či stovky tisíc, tak k soudu budete chodit Vy. Matka bude pravděpodobně doma brečet a klást Vám to za vinu. V tomto případě bude mít bohužel pravdu. Taky  dost možná, budete muset i prodat letadlo, peníze z frcu, třeba za jeho snowbord, ten průser a soudní poplatky asi nezahladí.

Fáze III – děti vypadly a ještě vám není padesát

Klasik říká : život začíná když zdechne pes a děti vypadnou z baráku.

Toto období bych já nazval obdobím vyprázdnění. Stojíte s manželkou jak tvrdé Y a nevíte co dál. Chlap se nemá o co snažit, protože základní cíl života je splněn a čumí co dál. Zde dochází k rozvodům a odloučením často z neznalosti a špatného odhadu.

Muž,často ekonomicky velmi silný si myslí co ještě všechno nezvládne. Chyba, příroda to zařídila tak, že pokud jste pracoval poctivě, tak jste už zesláblý i když si myslíte jakej jste ještě jura. Nelezte do toho mlýna znovu! Pokud nemáte na to, aby jste si pořídili někoho k dětem, jako naše hvězdy showbyznysu a politiky, nemuseli by jste to přežít.

Žena si uvědomuje klesající cenu na trhu a blížící se finále, tak má někdy pocit, že ji něco chybí, zpravidla romantika. Blbky se zamilují a pálí mosty. Často kvůli individua, který hledá vše jen ne zamlžený západ slunce.

VZTAH ŽENY K LÉTÁNÍ V TOMTO OBDOBÍ:

Nelze to nazvat jinak než paráda. Nebezpečí, že by jste se zrakvil a neměl kdo financovat výchovu jejího potomstva pominulo. Tedy ne, že by jste se stal nesmrtelným. Bylo by to jistě smutné, musela by si koupit černé věci, ale na druhou stranu, černá zeštíhluje, to by se unosilo.

V tomto období, tedy „do vyhasnutí“ jste navíc ještě občas potřeba. Jednak se příroda ještě sem tam přihlásí a tak jsou předstírány city, ale ruku na srdce, už to není ono. Roztrhané duchny a peří po celém baráku jsou už minulostí. To má za následek, že víkend strávený na letišti, nebo s kamarády není brán jako tragedie ohrožující rodinu. Tady pozor, víkend strávený s milenkou, by asi ještě nepolkla. Ale to pilotovi nevadí, přece neprodrbe víkend s milenkou, když se dá tak fantasticky lítat. Navíc děti jsou pryč, bydlení je hotové, oba jste v ekonomicky nejlepším věku, je třeba si užít. Nový padák či něco do letadla, nebo u movitějších ani nové letadlo, už není taková tragedie rodinného rozpočtu. Nakonec, ona si taky ještě užije, nemusí se omezovat  a ani pro ni život nekončí. Někdy se její snaha komandovat může po Vás smeknout ve směru vašich dětí, kteří jsou zakleknuti do bloků a chystají se vyrazit do života. Ale to není Váš problém, potomci vychovaní dle zásad uvedených ve fázi II,  jsou samostatní a sebevědomí. Nenechají si do ničeho kecat a usměrní ji.

PILOT V TOMTO OBDOBÍ:

Dvěma slovy: špica život. Děcka jsou z baráku, prachy a čas jsou, doma je to ještě jakžtakž, najíst dostanete, vyprané máte a trocha sexu se taky najde. Život nabírá otáček a řídíte se heslem  „všechno můžu“ (co jsem do teď nemohl). Fyzicky taky ještě nejste taková troska, tak HRRRR DO ŽIVOTA. Je smutné když vidíte v tomto období, řadu nevyvážených jedinců jak si to kazí vyhledáváním nových sexuálních příležitostí. Blbci, nakonec zjistí že je to po čase stejné jako doma, a promarnili čas, který měli na daleko fantastičtější zážitky, které vám prostě žádná žena nemůže poskytnout. Navíc, pokud se to provalí, jsou s tím jenom problémy. Sem tam pro krásu života utrhnout kytku a přivonět, no prosím, ale ne sežrat celou louku, nebuďte vůl. Jeden můj přítel měl v tomto období zajímavé heslo :“znám čistější věci“, a věnoval se plně svým koníčkům.

Zlatá slova.

Fáze IV. – FINÁLE – děti vypadly, a už Vám není ANI padesát

Pro řadu čtenářů jsou následující řádky spíše sci-fi, něco co „možná“ jednou bude. Pokud nejsou vnímaví a nevšimli si některých podobností u svých rodičů, nejsou schopni uváděné poznatky mentálně pochopit. Navíc často mají oči slepené tou chemií, vidí před sebou jen světlé zítřky a jsou přesvědčeni, že se to JEJICH LÁSKY netýká. Taky jsem si to ještě do čtyřiceti myslel. Toto období lze charakterizovat slovy:

Krb vyhasl, dřevo došlo, popel možná ještě doutná, ale už se nikomu nechce do tý zimy pro další dřevo.

VZTAH ŽENY K PILOTOVI A LÉTÁNÍ V TOMTO OBDOBÍ:

Z hlediska létání, ideální. Kašle už nejen na Vás, ale i na všechny Vaše koníčky. Je v podstatě ráda, že jste pryč a neděláte bordel.  I kdyby slet trval měsíc, je rozčílená možná z toho, že si koš musí vynést sama, ale určitě z toho, že Vy si užíváte, to opravdu nese těžce. Pokud máte štěstí a Vaše děti se rozmnožily, jste úplně za vodou. Pro „babičku“ přestanete existovat úplně a můžete už jenom létat. Také její koníčky, od zahrady až po turistiku u aktivnějších, se vyšplhají v jejím žebříčku vysoko nad heslo „manžel“.  Vypráno máte, ne že by to měla za akt lásky, ale co by si o ní pomyslely sousedky, kdyby jste chodil jako prase. Nakonec těch pár triček a hromádku trenýrek, taky někde přihodí. Navařeno máte jen občas, jednak to z venku není vidět, že jedete třetí den vajíčka a jednak, coby chtěl, stejně je tlustej. Pokud se šprajcnete a řeknete, že na tenhle komfort přispívat nebudete, nic se nezmění. Zpravidla nějaký příjem má, a ten její potřeby kryje do té míry, že ještě může sanovat děti případně vnoučata. Pokud jde o sex, ony vánoce jsou opravdu častější a sexuální náboj půlnoční mše je nesrovnatelně  větší. Troufám si tvrdit (a kamarádi potvrdili), že i nevěru by polkla. Tedy pokud by na ni přišla sama. Pokud by se provalila do prostředí rodiny, případě kamarádek, mohlo by to signalizovat  okolí  některou funkci, kterou ONA ve své dokonalosti, neplní. A TOHLE, to Vám tedy neodpustí!  Uvedené atributy se mohou, ale nemusí poněkud zmírnit, pokud Váš příjem umožňuje zvýšený nadstandard, pak je láska samozřejmě větší a trvanlivější. Zde varuji ekonomicky slabší jedince, pokud nejste schopni tento nadstandard poskytovat trvale, je i velikost lásky a její trvanlivost jen krátkodobá!  Je proto zbytečné se zadlužoval, aby jste ji koupil k padesátce zlatý šperk, nebo drahou dovolenou. Odměnou Vám bude jistě polibek na tvář (jste zarostlý), možná lepší večeře, ale kdo ví, zda přidá ještě nekvalitní sex. Ráno Vás pravděpodobně již zjebe jako dorotu za některý z Vašich prohřešků či nedostatků. Žádná měna na světě nedevalvuje rychleji, než RODINOBODY !  Jen možné trvalé omezení zisků a požitků může (a nemusí) udržet její zájem. Tyto ženy pak často pod přezdívkou „nepochopená“ plní stránky internetových seznamek slovy jako „manžel o mne nemá zájem“, „jsem neustále sama“, nebo „hledám kamarády“. Z našeho pohledu jsou mi milejší inzeráty „hledám nezávazně…“. Na nic si už nehraje a ví že 96 % chlapů tam hledají jen jedno, a duševní souznění to rozhodně není. No a ty 4% chlapů si spletlo rubriku.

PILOT V TOMTO OBDOBÍ:

Opět popsaná fakta neberte jako něco negativního, je to normální, příroda totiž nezná nic negativního, uznává jen věci praktické a ekonomické, které často nedokážeme pochopit. Obrátíme-li se tedy do přírody, vidíme řadu příkladů, kdy se samičky chovají k již nepotřebným samcům daleko agresivněji. Například kudlanka nábožná, nebo většina druhů pavouků. Tam bych řekl, jsou samečci zpracováni po splnění svých funkcí nejekonomičtěji. Naproti tomu, je u včel vyhození trubců z úlu a jejich vyhladovění s následným zmrznutím, hrubým plýtváním. Všeobecně se celá příroda, od hmyzu, až k savcům chová k samcům, kteří splnili svou povinnost dosti nekompromisně. Většinou snížením či odepřením množství či kvality potravy končí. Nevím proč by to mělo být u lidí jiné, to jako do té přírody nepatříme? Ještě přírodní národy exploatovali ze starých mužů alespoň vědomosti, v tak zvaných „radách starších“, ale taky se s tím nemazlily, když „starší“ polevil.

V případě člověka moderního, je dekorum a vnější slupka trochu deformovaná společenskými předsudky, které pocházejí z náboženských tradic. Ovšem to je jen slupka, něco co nás, „jako by“ řadí výše „než ty ostatní zvířátka“.

Ale je tomu skutečně tak?

Je vědecky dokázáno, že stres a nedostatek pohody (způsobený neustálými hádkami), citový nedostatek (způsobený nezájmem), ale i nedostatek kvalitního a cituplného sexu, způsobují procentuálně daleko větší devastaci u mužského pohlaví, než u žen! Vysoký tlak ze stresů a polívek ze sáčku, vedoucí k infarktu, žaludeční vředy z hospodské stravy a citových výlevů vašeho protějšku,  spolu s citovým strádáním, vedou samozřejmě nutně k výraznému snížení průměrného věku mužů.

Plánovitě? Nepodezřívejme, to je opět jen a jen příroda. Taková tichá pomalá eutanázie.

Z hlediska přírodních zákonů, zde tedy stojí pouze  jediná otázka. Není obludná rychlost u zmíněných kudlanek, pro již nepotřebné samce lepší a příjemnější ? Kudlanka totiž pozře první sousto (začne ho žrát od hlavy) ve chvíli vyvrcholení. Neřízený organismus dále provádí poslední zadanou činnost-zvýší se tak množství ejakulátu. Z hlediska samce-fantastické finále.

ZÁVĚR:

Povinnost pilota, který se chce tedy vzepřít přírodě a žít déle než přikazují přírodní zákony, je tedy v tomto čase, neustále eliminovat snahy přírody o zkrácení jeho funkčního období. Je proto nutno v prvé řadě co nejvíce létat. Je prostými pozorovacími metodami Vašich kolegů potvrzeno, že emočně, nahradí 15 minutový let v jakékoliv výšce, 2-3 velice kvalitní soulože, nebo  7-9 návštěv divadla! Dále je třeba se naučit základům vaření, nebo si najít příležitostnou kuchařku a proti službou se dobře a kvalitně se najíst. V neposlední řadě je nutno omezit pobyt v životně nebezpečných prostorách (domova) a pobývat co nejdéle v lázeňském prostředí letiště, kamarádů a přátel. Čistě jen z léčebného a zdravotního hlediska u dosud nevyhaslých jedinců, devět z deseti lékařů  doporučuje, neodmítnout citovou podporu žádné kamarádce (která o to ještě stojí).  Ovšem zde pud sebezáchovy a výrobce kardiostimulátorů opět praví a varuje. Postupně a po jedné, s přestávkami na odpočinek! Naráz a všechny, jako za mlada, to by jste se mohli minimálně zesměšnit, nebo i umřít na předávkování viagrou. Zkrátka je třeba konat jen dobro a naplnit se v boji s přírodou až po okraj jen a jen kladnými emocemi.

Doslova a do písmene však platí hlavní heslo pro tyto Vaše dny:

LÉTÁNÍM SI PRODLUŽUJETE ŽIVOT !

Roman Pavlík

A Vaši dosud žijící starší kamarádi

One Reply to “Starší moudro mého kamaráda k životu letecko-rodinnému.”

  1. Myslím , že kdyby to Roman ještě trochu rozvinul , tak by to vydalo z příručky na docela pěknou povídku hodnou knižního vydání . Ivo díky za uveřejnění .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..